خرید تور تابستان ایران بوم گردی

«شورای عالی مسکن کوتاهی می‌کند»

شورای عالی مسکن از نظر عضو کمیسیون عمران مجلس «در بحث قیمت مصالح ساختمانی کم‌کاری می‌کند و ۷۰ درصد فولاد و سیمان تولید داخل خارج از شبکه به‌فروش می‌رسد.

به گزارش هورخبر، عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان این که در قانون جهش تولید مسکن پیش‌بینی شده تا این دو نهاده با قیمت شورای رقابت تعیین شود، ادامه داد:‌ این شورا نیز طبیعتاً قیمت تمام شده را در نظر می‌گیرد.

او با اشاره به این‌‌که متاسفانه چند سال است که سیمان در بورس عرضه می‌شود، افزود: تولیدکنندگان فولاد و سیمان محدود و اکثراً خصولتی هستند، کشف قیمت محدود انجام می‌دهند و پس از آن ۳۰ درصد تولیدات خود را از طریق بورس و ۷۰ درصد در بازار آزاد و خارج از شبکه می‌فروشند.

عضو کمیسیون عمران مجلس بیان کرد: قیمت تمام شده با انرژی حمایتی پایین و قیمت فروش با نرخ جهانی است که این رویکرد به تولید مسکن ضربه می‌زند. هر چه قدر از این موضوع پرهیز کنیم و قیمت تمام شده حداقل برای پروژه‌های نهضت ملی مسکن را در نظر بگیریم تا ۴۰ درصد قیمت تمام شده کاهش می‌یابد.

بدری تاکید کرد:‌ به‌نظرم شورای عالی مسکن در این خصوص کوتاهی می‌کند و باید به این موضوع توجه شود که با روند گذشته قیمت‌ها پایین نمی‌آید.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. اینهمه دروغ و اطلاعت غلط تو چند جمله و وارد کردن چند صدهزار میلیارد تومن به اقتصاد کشور که از بمباران هیروشیما و ناکازاکی هم بدتره و مایه شادی صهیونستها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا