خرید تور تابستان ایران بوم گردی

داروخانه‌ها مجاز به فروش “زالوی طبی” هستند

رئیس اداره داروی سنتی اداره‌کل فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو گفت: زالوی طبی عرضه‌شده در داروخانه مورد تأیید است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مریم مشهود با اعلام اینکه زالوی طبی عرضه‌شده در داروخانه مورد تأیید است، اظهار کرد: بر اساس اعلام دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت در زمان حاضر صرفاً متخصصان طب ایرانی، مجوز استفاده از زالودرمانی را دارند و اگر در دستورالعمل‌ها بازنگری شود طبیعتاً در شناسنامه و استاندارد خدمت زالودرمانی هم تغییراتی لحاظ خواهد شد.

رئیس اداره داروی سنتی اداره‌کل فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو ادامه داد: صرفاً زالوی طبی عرضه‌شده در داروخانه واجد برچسب اصالت، مورد تأیید سازمان غذا و دارو برای تجویز و استعمال خواهد بود چرا که تحت نظارت مسئول فنی، شخص حقوقی یا شرکت دارای مجوز بسته‌بندی و کد IRC است.

وی با هشدار نسبت به موارد فاقد مجوز در حوزه درمان و پرورش زالو افزود: در کمیته ملی زالوی طبی که در فروردین ماه سال جاری و با هدف تسهیل کسب‌وکار و تحقق شعار “رشد تولید با مشارکت مردم” در حوزه پرورش زالو برگزار شد موافقت به‌عمل آمد که با بازنگری همه اعضای کمیته ملی در فرآیند صدور مجوزها، مسیر دریافت مجوز برای متقاضیان تسهیل شود و پس از استعلام از ارگان‌های ذی‌ربط، صدور مجوز نهایی زالوی طبی فقط از سوی یک سازمان صورت گیرد.

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا