خرید تور تابستان ایران بوم گردی

رئیس انرژی اتمی: در فاز کاهش تعهدات هستیم

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: طبق قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها متعهد هستیم تا در صورت عمل نکردن طرف مقابل به تعهدات، شرایط فعلی به وجود می‌آید که تعهدات کاهش پیدا می‌کند، اکنون در فاز کاهش تعهدات هستیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمد اسلامی امروز، دوشنبه، در ابتدای ورود به استان چهارمحال و بختیاری از طریق فرودگاه شهرکرد در جمع خبرنگاران استان، اظهار داشت: این سفر به‌جهت بازدید از سایت‌های پرتودهی استان و شرکت در مراسم یادبود شهدای خدمت و شهدای استان صورت گرفته است.

وی با اشاره به جلسه شورای حکام که از روز گذشته شروع شده است، بیان کرد: آژانس بین‌المللی در شورای حکام هر 3 ماه یک بار و در شورای امنیت سازمان ملل هر 6 ماه یک بار گزارشی از فعالیت‌های هسته‌ای ایران ارائه می‌کند و انطباق یا عدم‌انطباق فعالیت‌های هسته‌ای ایران با برجام، محور اصلی گزارش است، این گزارش دارای دو بخش درباره برجام و بخش دیگر در خصوص پادمان و NPT است.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران به برجام اشاره کرد و ادامه داد: در خصوص برجام تابع قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها هستیم و فعالیت هسته‌ای ایران در قانون اقدام راهبردی در چارچوب پادمان است.

معاون رئیس جمهور در خصوص گزارش ارائه‌شده توسط آژانس که قسمتی از آن درباره برجام است، عنوان کرد: طرفین در خصوص برجام تعهداتی داشتند، اما آمریکا به تعهدات خود عمل نکرد و از برجام خارج شد، همچنین اجازه نداد دیگران با ایران همکاری کنند. ما نیز طبق قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها متعهد هستیم تا در صورت عمل نکردن طرف مقابل به تعهدات، شرایط فعلی به وجود می‌آید که تعهدات کاهش پیدا می‌کند، اکنون در فاز کاهش تعهدات هستیم.

اسلامی با بیان اینکه ایران طبق بندهای 26 و 36 برجام به تعهدات خود عمل می‌کند و هر فعالیت هسته‌ای که تعامل با آژانس را خدشه‌دار می‌کند، نمی‌پذیرد، عنوان کرد: ملاک برای ما، قانون اقدام راهبردی مجلس شورای اسلامی برای رفع تحریم‌ها است.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا