خرید تور تابستان ایران بوم گردی

خاطرات هاشمی ۱۷ تیر سال ۸۰ | گلایه‌ی علی لاریجانی

انصاف نیوز: خاطرات روزنوشت آیت‌الله اکبر هاشمی در اردیبهشت سال ۱۳۸۰ را در ادامه می‌خوانید:

یکشنبه 17 تیر 1380 | 16 ربیع‌الثانی 1422 8 جولای 2001

«[آقای محمد الرفاعه طنطاوی، سرپرست دفتر حفاظت منافع مصر در ایران]، حافظ منافع مصر، برای خداحافظی آمد. بعد از تجلیل از انقلاب ایران و یادآوری نقش من در پیروزی، دفاع، سازندگی و اصلاح روابط با عربستان سعودی، درخواست‌ کرد که برای حل مشکل روابط ایران و مصر دخالت‌ کنم.

گفت، آقای [کمال] خرازی، [وزیرامور خارجه] به آقای [حُسنی] مبارک، [رئیس‌جمهور مصر] گفت، مصر بگوید که [توافق‌نامه] کمپ‌دیوید [میان مصر و اسراییل]، مُرده است، تا موانع تحسین روابط برطرف شود و آقای مبارک جواب داده، اگر این جمله را بگویم، نتیجه‌اش تجدید جنگ با اسرائیل است؛ آیا ایران، آماده شرکت در جنگ، به نفع ما هست، یا مثل بقیه کشورهای اسلامی، در حد حرف و شعار در کنار ما خواهد بود؟ گفتم، این جمله باعث جنگ نخواهد شد و اسرائیل، اگر جنگ را به نفع ببیند، بدون این جمله هم اقدام خواهد کرد.

آقای [علی] لاریجانی، [رئیس سازمان صداوسیما] آمد. از عقب‌نشینی رهبری گله کرد و پیشنهاد داشت که تجدیدنظر در تحقیق و تفحص [از صداوسیما] را عقب بیندازیم؛ نپذیرفتم.

دکتر [عبدالله] جاسبی، [رئیس دانشگاه آزاد اسلامی] آمد؛ با گزارشی از امور دانشگاه آزاد و همکاری با آقای [عبدالمجید] معادیخواه، [رئیس بنیاد تاریخ انقلاب]، در خصوص تدوین تاریخ انقلاب. برای جواب نامه آقای [محمدعلی] کی‌نژاد، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در خصوص تعطیلی هیأت سه نفره مشورت کرد؛ در فکر تأسیس حزب سراسری است.

عصر خانواده شهید [حسین] اکبری، از شهدای هفتم‌تیر آمدند. برای مشکلات مسکن و زندگی استمداد کردند؛ دو دخترشان دانشجو هستند و دو دختر دیگر، آموزش و پرورش و همسر روحانی و پسرشان طلبه.

در شمال انگلستان، درگیری‌های خونین بین آسیاتبارها و نژادپرستان انگلیس، در شهر برادفورد، [واقع در غرب یورکشایر]، روی داده که صدها نفر مجروح و مصدوم شده‌اند؛ منجمله 120 پلیس و مغازه‌ها و اتومبیل‌ها و… آسیب دیده است. این چهارمین حادثه از این نوع در ماه‌های اخیر است. در آلمان هم این‌گونه حوادث زیاد است و در آمریکا نیز زیادشدن مهاجران آسیایی و نیاز غربی‌ها به نیروی‌کارآنها، قضیه را جدی‌کرده است. طوفان در استراسبورگ فرانسه و فیلیپین در شرق، تلفات زیادی داشته است.»

منبع: کتاب خاطرات هاشمی در سال ۱۳۸۰؛ «افراط در اختلاف»

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا