خرید تور تابستان ایران بوم گردی

صدور قرار وثیقه برای تمام متهمان پرونده کانال‌های تلگرامی

وکیل پرونده‌ی ادمین‌های کانال‌های تلگرامی گفت: قرار تمام متهمین پرونده‌ی کانال‌های تلگرامی از بازداشت موقت به وثیقه تبدیل شد. قرار وثیقه با حسن ظن مسوولین قضایی صادر شده است.

«علی مجتهدزاده» در گفت‌وگو با خبرنگار انصاف نیوز گفت: بیشتر متهمین وثیقه را تودیع کردند. یکی دو نفر در جریان هستم که نتوانستند تودیع کنند و به بند عمومی رفته‌اند. کار دفاع در این شرایط خیلی بهتر صورت می‌گیرد.

مجتهدزاده افزود: قرار وثیقه یک اقدام مثبتی است که در این پرونده انجام شد زیرا به واسطه‌ی این عمل، متهم به طور آزادانه شخصاً می‌تواند در جلسه‌ی رسیدگی دادگاه حضور به هم رسانده و در چنین شرایطی قطعاً اظهاراتش مقبول‌تر خواهد بود و هم اینکه آرای دادگاه به واسطه‌ی آن اعتبار بیشتری پیدا می‌کند.

مجتهدزاده در پایان گفت: صرف تبدیل قرار بازداشت به قرار وثیقه، حتی اگر متهم نتواند وثیقه را تودیع کند باعث می‌شود متهم از شرایط خاصی که به واسطه ی قرار بازداشت در آن نگهداری می شود خارج شده، از جمله اینکه در ملاقات‌ها و مکالمات از زندان آزاد باشد و این امر باعث می شود که کار دفاع از او آسان‌تر شده و دادرسی نیز روند عادلانه‌تری یابد.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا