خرید تور تابستان ایران بوم گردی

دفتر شهرستانی: کیست که مخالف حق مردم در بیان دیدگاه‌هایشان باشد؟

دفتر سید جواد شهرستانی، داماد آیت الله سیستانی، در پی حواشی اخیر اعلام کرد: ما شریک دردهای مردم هستیم و دعای ما و امید ما همواره خیر و صلاح و دوام ملت، کشور، مرجعیت و مکتب بوده و خواهد بود.

در پی انتساب برخی مطالب، دفتر حجت الاسلام و المسلمین سید جواد شهرستانی در تماس خبرگزاری شفقنا اعلام کرد، همگان می‌دانند سیاق ایشان مداخله در امور سیاسی نیست و در حوادث مهم دیگری که طی سنوات مختلف روی داده است همواره بدون هرگونه سوگیری سیاسی و حزبی، جانب اعتدال و اخلاق و حقوق مردم و حریم دین و مذهب را داشته و همه طیف‌ها را دعوت به گفت و گو کرده‌اند. این سیره‌ی چهل ساله ایشان است و مربوط به امروز و دیروز نیست.

این مقام مسئول در ادامه گفت و گو با شفقنا، تاکید کرد: در نقل قول اخیر نیز مطالب متنوعی مطرح گردید. ایشان در بخشی از سخنانشان صرفا کسانی را مورد نقد و پرسش قرار دادند که تر و خشک را با هم سوزانده و در کوچه و خیابان به عمامه روحانیان بی گناه و چادر مادران مومنه این سرزمین حمله کرده و صحنه های غم انگیزی آفریدند. کما این که به هر خشونتی در حق مردم نیز نقد و اعتراض داشته و دارند. اما سخنان ایشان در فضای رسانه ای غیر دقیق و دگرگونه جلوه داده شد و در کمال تاسف مخاطب به سمتی سوق پیدا کرد که محتوای کلی اظهارات ایشان که دعوت به اخلاق، رعایت حقوق و تفکیک بین اعتراض و خشونت نسبت به بی گناهان از هر قشری بود، اشتباه برداشت شد و عده ای با اهداف خاص که بر همگان‌ معلوم است، بر آن دمیدند. کیست که مخالف حق مردم در بیان دیدگاه هایشان باشد؟ ما شریک دردهای مردم هستیم و دعای ما و امید ما همواره خیر و صلاح و دوام ملت، کشور، مرجعیت و مکتب بوده و خواهد بود.

از رسانه ها و تریبون های جمعی نیز انتظار می رود که دقت و حقیقت را در انعکاس مطالب با توجه به سیره و ادبیات شناخته شده از افراد، مد نظر قرار دهند و مراقبت کنند که برای تیترسازی یا بهره گیری سیاسی کوتاه مدت، از دایره انصاف و مروت خارج نشوند.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

پیام

  1. آقای شهرستانی به جای این حرفها باید کمی کمتر بخورند و کمی هم فعالیت کنند .شاید متعادل شوند . اینجوری دیگر ناچار نخواهند بود چیزی بگویند و دو روز بعد تکذیب کنند . مردم را اوباش بخوانند و بعد نظر را کاملا عوض کنند و خود را طرفدار حق مردم نشان دهند . عامل اینها چربی زیاد است . بخصوص در نواحی شکم و گردن

    8
    5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا