خرید تور تابستان ایران بوم گردی

چمران: بدون افزایش اعتبارات نمی‌توان کاری انجام داد

رئیس شورای شهر تهران گفت: بدون افزایش اعتبارات در حوزه حمل و نقل کار سخت و دشوار خواهد شد و نمی‌توان کاری را انجام داد و اگر کاری هم انجام شود خرید همان 65 دستگاه اتوبوس خواهد بود. به طوری که ما در ازای فرسودگی بیش از هزاران دستگاه اتوبوس نیاز به خرید اتوبوس‌های فراوان داریم.

به گزارش تسنیم مهدی چمران در‌ آغاز سی و یکمین جلسه شورای شهر تهران با اشاره به 25 آذرماه اظهار کرد: این روز به نام روز پژوهش نام‌گذاری شده است. تحقیق و پژوهش از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و کشورهایی که کارهای خود را بر مبنای پژوهش و تحقیق انجام می‌دهند موفقیت‌هایی را کسب می‌کنند.

وی همچنین به 26 آذرماه روز حمل و نقل و رانندگان اشاره کرد و گفت: رانندگان در شرایط سخت و دشوار زندگی می‌کنند و با مشکلاتی روبرو هستند همچنین ما در زمینه حمل و نقل ریلی نه‌تنها در شهر تهران بلکه در سایر شهرها و همچنین بین شهرها مشکلات جدی داریم و بایستی این موارد حل و فصل شود و امیدواریم دولت نیز بودجه لازم را به حوزه حمل و نقل اختصاص دهد.

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به لایحه بودجه 1401 کشور خاطرنشان کرد: در سال 1400 اعتباری برای حوزه حمل و نقل پیش‌بینی شد که هنوز به طور کامل عملیاتی نشده است و امیدواریم در سال 1401 نیز این اعتبارات اضافه شود چرا که بدون افزایش اعتبارات در حوزه حمل و نقل کار سخت و دشوار خواهد شد و نمی‌توان کاری را انجام داد و اگر کاری هم انجام شود خرید همان 65 دستگاه اتوبوس خواهد بود. به طوری که ما در ازای فرسودگی بیش از هزاران دستگاه اتوبوس نیاز به خرید اتوبوس‌های فراوان داریم.

چمران با تاکید بر اینکه واقعا وضعیت حمل و نقل شهر تهران خراب است، تاکید کرد: نبود حمل و نقل عمومی مشکلات فراوانی را ایجاد کرده است و این درحالی است که با توجه به این شرایط استقبال شهروندان از اتومبیل شخصی خود بیشتر است و همین موارد در فعال بودن نمایشگاه بین‌المللی سئول و آلودگی هوا می‌افزاید.

وی ادامه داد: متاسفانه مردم تهران از تنفس محروم هستند و این به دلیل آلودگی هوای پایتخت است و باید با برنامه‌ریزی درست این مشکلات را حل کنیم و قطعا این مشکلات قابل حل و برطرف شدن است. همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند می‌توان برمبنای کارهای علمی اقدامات موثر انجام داد و حتما نتیجه‌بخش خواهد بود.

رئیس شورای شهر تهران همچنین از آمادگی شورا و شهرداری تهران با دولت برای رفع آلودگی هوای پایتخت خبر داد و گفت: چنانچه ما اعتبارات قابل توجهی را در حوزه حمل و نقل عمومی اختصاص دهیم این اقدامات منجر به کاهش مرگ و میر و هزینه هنگفت درمان خواهد شد.

چمران در پایان از نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواست تا با توجه و چشم باز به بودجه نگاه کنند تا شرایط خوبی در سال بعد در حوزه حمل و نقل عمومی پایتخت ایجاد شود.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. دنبال خالی کردن جیب مردم نباشید ، مردم فقیر هستند و دیگر پولی ندارند .

    اگر بدون اعتبارات نمی توانید کار کنید مشکل شماست ، لطفا دسته جمعی استعفای خود را تقدیم کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا