خرید تور تابستان ایران بوم گردی

فرمول 1 گرندپری فرانسه| مکس ورشتپن در جایگاه اول

فرمول 1 جایزه بزرگ فرانسه که مرحله دوازدهم فصل جاری محسوب می‌شد امروز برگزار شد که در پایان مکس ورشتپن فاتح این رقابت لقب گرفت تا به پیشتازی ادامه دهد.

به گزارش انصاف ورزشی، دوازدهمین مرحله از فرمول 1 فصل 2022 در فرانسه و پیست پاول ریکارد برگزار شد که نهایتا مکس ورشتپن در جایگاه نخست قرار گرفت تا پیشتازی او و ردبول همچنان ادامه داشته باشد.

پیست پاول ریکارد فرانسه قدمت زیادی دارد و دقیقا از سال ۱۹۷۱ وارد رقابت‌ها شده است. این پیست طولی ۵.۸۴۲ کیلومتری دارد و رانندگان با انجام ۵۳ دور در آن، مسافتی ۳۰۹.۶۹ کیلومتری را طی کردند.

در رقابت امروز پس از ورشتپن که فاتح رقابت شد، لوییس همیلتون از مرسدس در جایگاه دوم قرار گرفت و جرج راسل هم تیمی همیلتون نیز در جایگاه سوم قرار گرفت.

البته گفتنی است لکرک راننده فراری بخش های زیادی از رقابت امروز را در جایگاه اول سپری کرد اما با برخورد به دیواره پیست از دور رقابت ها خارج شود.

در حال حاضر مکس ورشتپن هلندی از ردبول با 233 امتیاز در رتبه اول رده‌بندی کلی فرمول 1 این فصل است و چارلز لکرک فرانسوی از فراری با 170 امتیاز در رتبه دوم است و سرجیو پرز مکزیکی از ردبول با 163 امتیاز در رتبه سوم است.

در رده بندی تیم‌ها نیز ردبول با 396 امتیاز صدرنشین است و فراری با 314 امتیاز و مرسدس با 270 امتیاز در تعقیب ردبول قرار دارند.

فرمول 1 گرندپری فرانسه| مکس ورشتپن در جایگاه اول

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا