خرید تور تابستان ایران بوم گردی

تجمع متقاضیان مسکن ملی اهواز مقابل صداوسیمای مرکز خوزستان

سرویس اقتصادی، انصاف نیوز: جمعی از متقاضیان مسکن ملی اهواز امروز سه شنبه 18 اردیبهشت 403، در مقابل صداوسیمای مرکز خوزستان تجمع کردند تا صدای خود را به گوش مسئولان استانی و کشوری برسانند.

این تجمع ظاهرا در اعتراض به افزایش قیمت خانه‌ها برگزار شده است؛ یکی از معترضان کاغذی در دست داشت که بر روی آن نوشته بود: «مسکن 2 میلیاردی، کجایش ملی است». در بنری هم که نوشته شده: «ما اعضای نهضت ملی مسکن اهواز (پروژه فرهنگ شهر) از مدیر محترم اداره کل راه و شهرسازی و کلیه مسئولی خواهشمندیم به فکر متقاضیان بی‌بضاعت باشید و جلو زیاده‌خواهی ستاد اجراء فرمان امام و پیمانکارانش را بگیرید.»

معترضان در بنر دیگری که با تسلیت به نهضت مسکن ملی اهواز و ستاد اجرایی فرمان امام آغاز شده، اعتراض خود به قیمت‌ها را چنین منعکس کرده‌اند: «با شروع تحویل اولین واحد با نرخ 1 میلیارد و 500 میلیون تومان، باید فاتحه مسکن محرومان را بخوانیم.»

بر اساس یافته‌های خبرنگار انصاف نیوز، بخش بزرگی از ثبت‌نام‌کنندگان در طرح نهضت ملی مسکن اهواز فاقد قرارداد خرید ملک هستند. آنان خواهان عقد قرارداد، زمان‌بندی پرداخت متناسب با پیشرفت پروژه‌ها، تعیین زمان تحویل و تعیین قیمت تمام‌شده هستند و می‌گویند مسئولان استانی و کشوری باید مانع افزایش قیمت‌های بی‌رویه در این پروژه شوند.

علت برگزاری این تجمع در مقابل ساختمان صداوسیمای مرکز خوزستان، جلب توجه رسانه ملی به مشکلات گریبان‌گیر مردم عنوان شده است.

بیش از 100 نفر از کسانی که به امید خانه‌دار شدن در طرح نهضت ملی مسکن ثبت‌نام کردند در این تجمع اعتراض حاضر بودند. همچنین مخاطبان به انتشار خبر این تجمع در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد مشکل فقط محدود به مسکن ملی اهواز نیست و متقاضیان در سایر شهرهای خوزستان، از جمله اندیمشک، به کندی روند ساخت واحدهای مسکونی اعتراض دارند.

گفته می‌شود تعداد زیادی از متقاضیان مسکن که در شهر جدید رامین در شمال اهواز جانمایی شده‌اند نیز به دلیل تهی‌بودن این شهر جدید از امکانات اولیه سکونت و زیرساخت‌های شهری مانند مراکز بهداشتی درمانی، واحدهای آموزشی، خدمات شهری و… از طرح انصراف داده‌اند.

انصاف نیوز پیش‌تر گزارش‌های مردمی درباره وضعیت ناگوار شهر جدید رامین منتشر کرده بود که با گذشت ماه‌ها، ظاهرا همچنان موضوعیت دارد!

انتهای پیام  

بانک صادرات

نوشته های مشابه

پیام

  1. سلام متاسفانه کیسه ای که ستاد اجرایی فرمان امام برای جیب متقاضیان مسکن ملی دوخته خیلی گشاد هست و فقط مختص اهواز نیست کافیه ی آماری از دیگر شهرها مخصوصا شوشتر بگیرید ببینید چه بلایی دارن سر مردم دارالمومنین شوشتر داره میاد

  2. در شهر جدید رامین به پیشنهاد مدیرکل دفتر توسعه اجتماعی و فرهنگی شرکت مادرتخصصی عمران شهرهای جدید کشور ما شهروندان رامین سال گذشته شکواییه علیه سه مدیر نوشتیم نه تنها عزل نشدند که یکی از این مدیران ارتقا یافت و الان مدیرعامل است،واقعا نمیدانیم باید چکار کنیم،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا