خرید تور تابستان ایران بوم گردی

هتل دوکِ بخارست پاسخ نمی‌دهد

خبرنگار انصاف نیوز بعدازظهر شنبه، هفتم تیر ماه با هتل دوک در رومانی تماس گرفت. شخصی که تلفن را پاسخ داد وقتی فهمید موضوع پیگیری پرونده‌ی «غلامرضا منصوری» است، گفت «من نمی‌خوام در این مورد صحبت کنم؛ متاسفم. خداحافظ» و تلفن را قطع کرد. این دومین تماس انصاف نیوز با هتل دوک بعد از مرگ قاضی منصوری بود.

غلامرضا منصوری تا جمعه ۳۰ خرداد در هتل دوک واقع در بخارست -پایتخت رومانی- اقامت داشته است؛ در همین روز خبرهایی مبنی بر مرگ او منتشر شد. او در ایران از متهمین پرونده‌ی اکبر طبری بود و متهم به دریافت ۵۰۰ هزار یورو رشوه شده بود. پس از انتشار خبر مرگ منصوری گمانه‌زنی‌های زیادی درمورد چگونگی و علت مرگ او مطرح شد؛ عده‌ای مرگ او را خودکشی می‌دانستند و عده‌ای هم قتل. تعدادی هم می‌گفتند او اصلاً نمرده است و برای فرار از محاکمه شدن مرگ خود را صحنه‌سازی کرده است. وزارت امور خارجه‌ی ایران خبر مرگ او را در همان روز انتشار خبر تأیید کرد. ولی درمورد علت آن هنوز چیزی مشخص نبود.

انصاف نیوز روز سه‌شنبه سوم تیر ماه نیز با هتل دوک تماس گرفته بود؛ شخصی که تلفن را پاسخ داده به انصاف نیوز گفته بود: «فعلاً پلیس در حال تحقیق در این مورد است و تا زمانی که تحقیقات آنها به پایان نرسیده ما نمی‌توانیم دراین‌باره صحبتی کنیم.»

این شخص در پاسخ به این سؤال که آیا می‌توانید خبرنگار یا شخصی که بتواند در این زمینه صحبت کند را به ما معرفی کنید، گفته بود:‌ «نه، ما حق انجام چنین کاری را در این لحظه نداریم.»

دادستانی بخارست بعد از تماس اول انصاف نیوز نتیجه‌ی نهایی کالبدشکافی غلامرضا منصوری را -همان روز سوم تیر ماه- اعلام کرد. براساس این گزارش مرگ او با خشونت و با شتابزدگی بوده است. اما بنا بر اعلام این مرجع قضایی حالا قرار است فیلم دوربین‌های هتل در این مرحله بررسی شود.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. شما تصور می کنید که اروپا هم مثل ایران است؟ تمامی هتل ها در اروپا تحت نظر سازمان های اطلاعاتی و امنیتی هستند. حال اگر این ماجرا در ایران اتفاق افتاده بود صاحب هتل تاکنون صدها مصاحبه با بی بی سی،صدای آمریکا، من وتو،عرعرستان،..انجام داده بود وکارکنان هتل از پیشخدمت و آشپز و سر آشپز صدها فیلم برای این شبکه ها می فرستاند، بگذریم از افاضات زیبا کلام ….وبالاخره اینکه داستانی برای خود می شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا