خرید تور تابستان ایران بوم گردی

سخنگوی اقتصادی دولت: افزایش قیمت‌هایی در خرداد و اردیبهشت وجود داشت

احسان خاندوزی، سخنگوی اقتصادی دولت سیزدهم گفت: بعد از افزایش قیمت‌هایی که در خرداد و اردیبهشت وجود داشت، اقدام‌هایی برای کنترل موتور تورم انجام شده است.

به گزارش ایسنا، احسان خاندوزی در نشست خبری هفتگی خود در پاسخ به پرسشی درباره دستاوردهای سفر پوتین و اردوغان به ایران، اظهار کرد: این سفرها در راستای سیاست کلی و زیر چتر عمومی سیاست همسایگی دولت پیگیری می‌شود و سفری که آقای پوتین داشت بر محور اجرایی شدن توافقاتی بود که در سفر آقای رئیسی به آنها اشاره شده بود، از جمله استفاده از روبل در بازار متشکل و موارد دیگری که بر آنها تفاهم شده بود.

وی افزود: همچنین قرارداد انتقال گاز ما به ترکیه و نیز اجماع نظر دو رییس دولت بر افزایش سقف مراودات تجاری هم از جمله مواردی بود که در گفت‌وگو با آقای اردوغان مطرح شد.

خاندوزی با اشاره به اینکه یکی از اولویت‌های رئیس جمهور کنترل تورم است گفت: بعد از افزایش قیمت‌هایی که در خرداد و اردیبهشت وجود داشت، اقدام‌هایی برای کنترل موتور تورم انجام شده است.

وی ادامه داد: تا حد خوبی در کاهش کسری بودجه موفق بودیم به طوری که در مقایسه با سال قبل ۴۸ درصد رشد منابع درآمدی بودجه محقق شده است.

افزایش ۵۸۰ درصدی وصول درآمدهای نفتی

سخنگوی اقتصادی دولت تصریح کرد: برای کنترل تورم و جلوگیری از برداشتن از جیب مردم و فعالان اقتصادی تلاشی‌هایی صورت گرفت که به مرور نتایج آن را می‌بینیم.

خاندوزی همچنین تاکید کرد: وصولی خزانه از فروش نفت خام و میعانات در چهار ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۸۰ درصد رشد داشته است.

سخنگوی اقتصادی دولت درباره آخرین وضعیت صدور مجوز در درگاه ملی، گفت: یکی از نقاط مورد تاکید دولت در سال کمک به تولید، کاهش هزینه‌ها و رفع موانع تولید از جمله در مجوزهاست که پیگیری می‌شود و تا کنون ۱۷۵ هزار درخواست مجوز موجه به دستگاه‌های دولتی وصول شده است که یک سوم این درخواست‌ها منجر به صدور مجوز شد و درخواست کننده بدون عبور از مسیر مراجعه حضوری تنها از طریق دولت الکترونیکی مجوز خود را دریافت کرد.

وی افزود: ۷۰ درصد دیگر در حال بررسی هستند و برخی دستگاه‌ها تخلف کردند و برخی هم در اتصال به شبکه ملی درگاه‌ها دچار مشکل هستند.

روزانه 70 میلیارد تومان خرید نان ثبت می‌شود

خاندوزی با اشاره به طرح هوشمندسازی یارانه نان، گفت: ۹۰ درصد خرید نان کشور ذیل این طرح انجام می شود و روزانه ۷۰ میلیارد تومان خرید نان ثبت می شود که شامل ۱۰۰ میلیون قرص نان است.

وی ادامه داد: با سامانه محیا این امکان برای نخستین بار فراهم شد تا دولت نظارت کند که هر کیسه آرد چقدر مصرف می‌شود و چقدر انحراف در مسیر دارد، چون بسیاری از این آردها پخت نمی‌شد و با تکمیل این سامانه شاهد کاهش ۲۵ تا ۳۰ درصدی مجموعه آرد توزیع شده در خبازی‌ها باشیم تا به مسیر اصلی خود برگردد.

خاندوزی افزود: بیش از ۶۵ هزار واحد صنفی ما تحت پوشش این سامانه قرار دارد.

طرح آزمایشی بنزین در کیش متوقف شد

سخنگوی اقتصادی دولت در پاسخ به پرسشی در زمینه اجرای طرح بازتوزیع یارانه بنزین که در کیش انجام شد و موفقت‌آمیزبودن آن و اینکه آیا زمانی برای اجرای این طرح در کل کشور در نظر گرفته شده، تصریح کرد: این طرح از ابتدای اسفند به شکل آزمایشی انجام شد و بعد از پنج‌ماه دوره آزمایشی، از ابتدای مردادماه متوقف شد و نتایج ارزیابی این دوره قرار شد که در جلسه‌ای خدمت رییس جمهوری و اعضای ستاد اقتصادی مطرح و بعد تصمیم‌گیری شود که اگر ایراداتی آشکار شده چه اصلاحاتی باید انجام شود.

خاندوزی یادآور شد: همچنین اگر قرار است این طرح توسعه پیدا کند یا همینطور به شکل آزمایشی متوقف باقی بماند، هنوز تصمیمی در این زمینه گرفته نشده است اما هر تصمیمی که باشد ناقض این امر که در سال جاری افزایش قیمت بنزین نداریم، نخواهد بود.

خبر تکمیل می‌شود…

بانک صادرات

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. اسم اینها قبلا گرونی یکشبه و تورم کمرشکن و افسار گسیخته بود ، نه افزایش قیمت ! همونطور که اسم حمله به یک کشور دیگه … و اسم زندانی مخالف و معترض، زندانی سیاسی بود نه زندانی امنیتی ! و اسم دولت فاقد رای مردمی هم قبلا دولت مردمی نبود. والسلام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا