خرید تور تابستان ایران بوم گردی

فعالیت مجدد کانال‌های تغییر رتبه کنکور [+قیمت‌ها]

با نزدیک شدن به زمان برگزاری آزمون ورودی دانشگاه‌ها، کانال‌های تغییر رتبه کنکور و فروش صندلی دانشگاه در شبکه اجتماعی تلگرام فعالیت‌های خود را از سر گرفته‌اند!

به گزارش انصاف نیوز، یکی از مشهورترین این کانال‌ها نزدیک به 80 هزار دنبال‌کننده دارد و طبق سوابق موجود در تلگرام، سال پیش هم فعالیت‌های گسترده و موفقی در ایام کنکور داشته است!

از طریق این کانال می‌توان رد چند کانال همکار دیگر را هم پیدا کرد که در زمینه فروش صندلی دانشگاه، تغییر ظرفیت و تغییر رتبه و معدل فعالیت می‌کنند.

جالب این‌جاست که از همین مسیر می‌توان به کانال‌های قبولی 100درصدی و تضمینی در آزمون دبیری هم دست یافت. این کانال اعلام کرده قبولی تضمینی شامل کارنامه سبز و گزینش هم می‌شود!

به این معنا فعالیت این کانال‌ها را نمی‌توان به خطای یک فرد نسبت داد و به نظر می‌رسد این فعالیت در حداقلی‌ترین تعبیر انعکاس شکل‌گیری شبکه‌ای از کارکنان سازمان‌های دولتی است که به سامانه‌های گوناگون دسترسی دارند.

در چند کانالی که عضویت خبرنگار انصاف نیوز پذیرفته شده است، مراحل کار برای گرفتن خدمات مدنظر کمابیش مشابه است؛ متقاضی باید در یک پیام خصوصی برای ادمین کانال، منطقه، شهر و رشته تحصیلی خود را ارسال کند، سپس احراز هویت شود، درخواست رشته و شهر مورد نظرش را ارائه دهد، مشاوره تلفنی بگیرد و پس از توافق، باید مبلغ مد نظر را پرداخت کند.

ادمین یک کانال تغییر رتبه کنکور از والدین خواسته به فروشندگان سوالات کنکور اعتماد نکند و از راه مطمئن و تضمینی تغییر رتبه، آینده فرزندش را درخشان رقم بزند!

در یکی دیگر از این کانال‌ها هم آمده که قیمت‌های فعلی تغییر رتبه کنکور، قیمت‌های معقولی است: «باور کنین قیمت‌ها به شکلی خواهد شد که هیشکی دیگه نتونه به این راحتی‌ها بخره چون دولت می‌خواد صندلی‌ها[ی] دانشگاه [را] باز بذاره برای خارج از کشور که بیان تحصیل کنن.»

کانال دیگری قیمت‌ها را هم اعلام کرده است. قیمت تغییر رتبه کنکور 403 در رشته تجربی و در محدوده رتبه‌های صد تا پانصد، 800 میلیون تومان است. این البته مربوط به رتبه کنکور تیرماه است. در کنکور اردیبهشت ماه رقم برای همین خدمت، 750میلیون تومان است.

تغییر رتبه در محدوده 500 تا هزار، در تیر ماه 700 میلیون و در اردیبهشت 650میلیون تومان قیمت دارد. اگر کسی متقاضی رتبه هزار تا هزار و پانصد باشد، برای در تیر 650 میلیون تومان و در اردیبهشت 600 میلیون تومان باید بپردازد. متقاضیان رتبه بین 1500 تا 2هزار در کنکور 403 باید 600 میلیون تومان بپردازد. قیمت اردیبهشت رتبه‌های این محدوده 50 میلیون تومان کمتر است.

قیمت رتبه‌های بین 3 تا 4 هزار هم 400 میلیون تومان اعلام شده است. رتبه‌های 4 تا 6 هزار کنکور تیرماه امسال فقط 300 میلیون تومان قیمت دارد و رتبه‌های بین 8 تا 12 هزار، 150 میلیون تومان. قیمت این خدمات در اردیبهشت به ترتیب 380، 270 و 120 میلیون تومان تعیین شده است.

برای این‌که دانش‌آموزان دغدغه دخالت معدل بر رتبه کنکور را هم نداشته باشند، قیمت معدل 19 برای رشته تجربی 75 میلیون تومان و قیمت معدل 17، هفت میلیون تومان کمتر تعیین شده است!

گفته می‌شود قیمت تغییر رتبه کنکور برای رشته‌های ریاضی و انسانی با رقم‌های اعلام‌شده رشته تجربی تفاوت دارد.

در سال‌های اخیر بارها بحث تقلب در کنکور و فروش یا لو رفتن سوالات مطرح شده است اما با وجود گستردگی اعتراضات و تنوع افرادی که این شائبه‌ها را مطرح کرده‌اند، سازمان‌های ذی‌ربط از جمله وزارت آموزش و پرورش و وزارت عتف و سازمان سنجش پاسخ شفاف و روشنی به افکار عمومی نداده‌اند.

حال باید دید آغاز به کار کانال‌های تغییر رتبه کنکور که با ادعای کارنامه درخشان و عملکرد تضمینی، شائبه ناسالم‌بودن کنکور را تقویت کرده‌اند، می‌تواند زمینه‌ساز پاسخ‌گویی سازمان‌های دولتی شود یا باید منتظر یک تنش اجتماعی درباره نتایج کنکور 403 باشیم؟!

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. اموزش پرورش و سازمان های زیر ربط خودشان بهتر میدانند که با برداشتن کنکور ضرر زیادی میکنند بوسیله کنکور پول کلان به جیب میزنید.از کانال تلگرام بگیر تا راس اصلی کنکور خودتان مسول این تقلب ها و تشکیل کانال هستین. بخاطر همین برداشتن کنکور به ضررتان هست. کنکور پولی شده. نخبه کشی کار خودتان هست. همش زیر سر خودتان هست.اگه راست میگین کنکور بردارین .کنکور خودش غول بود ترمیم معدل هم بهش اضاف کردین. چون، پول کلان بیشتر لازم داشتین. ما همه چی میفهمیم. سرشاخه اصلی اموزش پرورش و سازمان سنجش همشون دستشان در یک کاسه هست. خودتان فریب دهید بدبختا .

    10

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا